środa, 21 października 2015

Jak przyspieszyć wzrost włosów? Norweskie sposoby.

Jestem wielką fanką długich włosów i bardzo chciałabym zapuścić swoje oporne kłaczki. Będąc w Norwegii nieraz zachwycałam się długością włosów napotkanych tam dziewczyn (i skandynawskim blondem). W Polsce zresztą też widuję piękne długie włosy. Polskie sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów jednak już znam, postanowiłam więc poszperać po norweskich stronach i sprawdzić, czy tamtejsze dziewczyny dbają o włosy w odmienny  sposób. Niektóre informacje wykluczały się nawzajem, inne uparcie się powtarzały, były wśród nich na pewno znane wam sposoby, jak i te dla pewnie zupełnie nowe. Na razie nie pytajcie mnie czy działają bo jeszcze ich na sobie nie wypróbowałam! O to co w skrócie udało mi się przyswoić:

1. Podstawy wiedzy o włosach:

- Najszybciej rosną włosy Azjatów, średnie tempo utrzymują włosy Europejczyków, najwolniej rosną włosy Afrykańczyków.

- Niestety nie każdy wie, że włosy, mimo że wyglądają na dość zdrowe, w rzeczywistości składają się z martwego białka. Przeciętna osoba ma 100000 włosów.

- Wzrost włosów jest w dużej mierze uwarunkowany genetycznie, choć można podjąć pewne kroki w celu uzyskania silnych i zdrowych włosów i przyspieszenia ich wzrostu. Jednak nie ma cudownego środka, który spowoduje, że włosy będą rosły szybciej. Należy skupić się na rozwoju zdrowych włosów, a jednocześnie starać się przyspieszyć ten rozwój, choć może to zająć trochę czasu. Jednak cierpliwość zostanie wynagrodzona.

- W normalnych warunkach włosy rosną w tempie 6 cali (≈15 cm) rocznie. Tak więc nim włosy będą do ramion minie około dwóch lat. Niesamowite! Dwa lata - dość długi czas, a po tak długim czasie, włosy nieuchronnie przechodzą codzienne testy: wpływy środowiskowe, mycie, suszenie, czesanie i narażenie na działanie substancji chemicznych. Co by się stało z cienkiej tkaniny jedwabnej po dwóch latach jej używania? Nawet fantastycznie pielęgnowane włosy są nadal przedmiotem naturalnego procesu starzenia, który może mieć znaczący wpływ na ich rozwój.

- W starszym wieku wzrost będzie nieco wolniejszy, ponieważ wraz z naszym wiekiem niektóre nasze procesy biologiczne zaczynają spadać. Jednym z tych procesów jest wzrost włosów. W niektórych przypadkach wzrost włosów jest jedynie spowolniony, a w innych może się w całości zatrzymać. Potwierdzają to zarówno męskie i kobiece "łysienie z powodu starzenia się". Ale są pewne składniki odżywcze, które mogą nie tylko pomóc, aby zapobiec wypadaniu włosów, ale mogą również przyspieszyć proces wzrostu włosów.

- Włosy zazwyczaj nie urosną więcej niż 1 cal (≈2,5 cm!) w miesiącu [przyp. jest to tempo maksymalne do uzyskania u zdrowej, przeciętnej osoby u której wzrost nie jest zahamowany przez negatywne czynniki i raczej nie powtarza się w każdym miesiącu, więc włosy nie urosną 12cali 30,5cm na rok]. Tempo wzrostu włosów jest ograniczone genetycznie, ale włosy nie osiągają maksymalnej prędkości wzrostu. Przeszkadzają im liczne czynniki. Oznacza to, że eliminując je, będziemy w stanie osiągnąć maksymalną prędkość.

Większość osób ma również limity na porost włosów, co oznacza, że ​​włosy po prostu będą się rozwijać tylko do pewnego momentu, zanim zaczną się łamać i rozdwajać.

- Włosy rosną przez wypychanie z cebulki włosowej, gdzie znajduje się żywa część włosa. Gdy włosy aktywnie rosną, nazywa się to fazą anagenu, a większość włosów jest w tym momencie w tej fazie. Podczas fazy katagenu mieszek włosowy zaczyna się rozluźniać i cały włos umiera przechodząc do fazy telogenu, gdzie czeka go zrzucenie. Wszystkie włosy na głowie są w różnych stadiach wzrostu i przeciętny człowiek traci od czterdzieści do stu włosów dziennie - jest to spowodowane normalnym procesem wzrostu i wypadania. Takie straty są przywracane i nie są widoczne.

- Stylista włosów może dać nam kilka wskazówek, aby pomóc zdrowo rosnąć danym rodzajom włosów.

- Aby uniknąć problemów z nadmiernym wypadaniem włosów zapobieganie im jest lepsze niż denerwowanie się z powodu utraty włosów i wykorzystywanie później wszystkich możliwych metod leczenia. W takim wypadku niezbędne leczenie nie jest proste ani szybkie, a często jest znaczące z powodu inwestycji finansowych.

- Dość często zdarza się, że potrzebujesz wymaganej długości tak szybko, jak to możliwe, np. na: wesele, bal, imprezę, czy aby ukryć skutki złego cięcia. Czy jest to możliwe? Czy krótkie włosy mogą być długie w ciągu kilku tygodni? Cudowna, uniwersalna receptura nie istnieje.
Długie włosy są tak bardzo modne, że wiele dziewcząt decyduje się na procedurę dość męcząca, która wcale nie daje takich samych rezultatów jak własne włosy - mowa oczywiście o syntetykach. Jeśli brak ci chęci by przedłużyć włosy robisz bardzo dobrze - troszczysz się o ich zdrowie, ich stan i stwarzasz warunki do szybkiego wzrostu.

- Wzrost włosów miesięcznie plus dziesięć centymetrów - pragnienie nie do zrealizowania. Wzrost włosów jest genetyczne zaprogramowany, a środki do samodzielnej zmiany genów jeszcze nie zostały wynalezione. Czy więc istnieją jakieś metody? Tak, oczywiście, jeśli postarasz się stworzyć najbardziej korzystne warunki dla wzrostu włosów, być może będą rosnąć szybciej, ale byłoby naiwnością sądzić, że nawet przy odpowiedniej pielęgnacji twoje włosy będą rosły z dnia na dzień dziesięć centymetrów.

- Można pozwolić po prostu działać naturze. Poczekać.

- Powszechnie wiadomo, że niedoczynność tarczycy może doprowadzić do uszkodzenia włosów, natomiast nadczynność - zwiększać przetłuszczanie i osłabiać je. W ten sposób, stan włosów odzwierciedla ogólny stan zdrowia.

Prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, unikanie stresu, relaks i zdrowy sen - to bezpieczny sposób, aby znacząco zwiększyć wzrost włosów.

- Okazuje się, że niektórym brakuje tylko zwykłego szamponu i okresowego stosowania specjalnych masek, ale inni muszą ciągle walczyć, aby przyspieszyć wzrost włosów.

- Pamiętaj: nie ma pieniędzy, które sprawią, że włosy natychmiast urosną.

2. Czynniki negatywne:

Zrezygnuj z farbowania włosów lub zmień farby na naturalne.

Unikaj źródeł nadmiernego ciepła - suszarki, prostownicy, lokówki...

- Głównym powodem powolnego wzrostu włosów jest banalna niezdolność ciała, aby zapewnić niezbędne warunki do wzrostu włosom. Może po prostu nie mają wystarczająco dużo "budulca", może włosy są nieprawidłowo pielęgnowane... Zła pielęgnacja włosów.

- Bardzo silny wpływ na ciało, w tym włosy, mają sytuacje stresowe. Im więcej stresu - tym wolniejszy wzrost włosów. Zmniejsz liczbę stresujących wydarzeń, wystarczająco odpoczywaj, wysypiaj się. Jedz zdrową żywność. Pij mniej kawy. Nie pal, to zaburza wzrost włosów! Pij dużo płynów - usuwa toksyny z organizmu. Utrzymuj zdrowy styl życia. Skutki stresu i zmęczenia mogą być silne i trzeba się ich pozbyć. Pomóc mogą medytacja i relaks.

- Brak witamin, minerałów i innych składników odżywczych w organizmie, zatrucia, nieprawidłowy dobór narzędzi i technik pielęgnacji, zmniejszenie reprodukcji komórek włosowych - to wszystko spowalnia wzrost włosów.

Bez wystarczającej ilości substancji mieszki włosowe przechodzą w stan hibernacji, ale nie umierają - gdy ponownie składniki odżywcze zaczynają napływać, włosy znowu rosną. 

- Najbardziej niekorzystnym czynnikiem, który zmniejsza szybkość wzrostu włosów, ale również ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie, jest odwodnienie. Tak, bardzo suche włosy stają się słabe, łamią się i często wypadają. Ale możliwe jest, aby chronić je przed odwodnieniem - wystarczy pić piętnaście (!) szklanek płynów każdego dnia [przyp. jeżeli 1 szklanka ma 250ml łatwo obliczyć, że wszystkich płynów, więc także i tych pochodzących z zup, owoców czy z warzyw, powinno być 3 i 3/4 l dziennie!], to zatrzymuje wilgoć w skórze głowy, we włosach i wspomaga ich wzrost. Pij czystą lub lepiej mineralną wodę. Nie jest źle używać szamponu w celu utrzymania nawilżenia we włosach.

- Unikaj ciężkich zabiegów stylizacyjnych takich jak trwała lub trwałej zmiany koloru włosów. Skóra głowy jest wrażliwa, więc traktuj ją z ostrożnością.

- Również negatywny wpływ na wzrost włosów ma przyjmowanie niektórych leków. Jednak chorując, należy brać te leki, niezależnie od ich wpływu na włosy. 

- Większość skarg dotyczących powolnego wzrostu włosów jest wyjaśniana przez niedożywienie, słabe krążenie krwi, a także niewłaściwe stosowanie produktów kosmetycznych i metod pielęgnacji włosów. Włosy muszą otrzymywać witaminy i aminokwasy. Niestety, dzisiejsze tempo życia często nie zapewnia nawet minimum niezbędnych substancji. Niektóre z czynników, które znacząco wpływają na regenerację komórek jest stres. Szkodliwe są również: nadmiar sebum, bakterie, brud - zbierają się na korzeniach, włosy nie mogą oddychać, co wpływa na ich wzrost.

- Nie należy ignorować odpoczynku i snu.

- Nie zapomnij, że nie pomogą przyspieszyć wzrostu włosów takie nawyki, jak palenie tytoniu i spożywanie alkoholu. Wymień czas spędzony z kieliszkiem w ręku na trening i wreszcie pełny i zdrowy sen.

- Ważne jest również, aby zrozumieć, że bez właściwej pielęgnacji włosów i skóry głowy włosy nie będą rosnąć. Nadmierna stylizacja może być szkodliwa. - Często wzrost włosów jest zahamowany z powodu niewłaściwej opieki nad nimi, częstego mycia, farbowania i nieznajomości włosów.

Niektóre fryzury mogą niszczyć włosy. To bardzo ważne, aby wybrać odpowiednie narzędzia do pielęgnacji włosów i chronić włosy przed niekorzystnymi warunkami. Na zły stan włosów mają wpływ pewne związki chemiczne, takie jak urządzenia do trwałej ondulacji lub rozjaśnianie.

3. Podstawowa pielęgnacja włosów:

- Należy myć włosy tak często jak tego potrzebują. Łój, łupież i inne substancje produkowane przez skórę głowy uniemożliwiają prawidłowy wzrost włosów. Ponadto, należy wybrać wysokiej jakości produkty do pielęgnacji włosów, a żeby wybór był odpowiedni, lepiej skonsultować się ze specjalistą.

Szczotka do włosów powinna być wysokiej jakości. Używaj grzebienia odpowiedniego dla rodzaju twoich włosów.

Czesz się często - aktywuje to krążenie w skórze głowy i przyspiesza wzrost włosów.

- Zmniejszenie rozdwajania: zawsze należy myć włosy letnią wodą, a na sam koniec spłukać je chłodną, aby zamknąć mieszki włosowe i sprawić, by włosy były gładkie. Nigdy nie należy czesać mokrych włosów, i trzeba czesać je stopniowo, zaczynając od dołu, by je rozplątać. Należy delikatnie osuszać włosy ręcznikiem do sucha po kąpieli. Powinno się unikać nadmiernego używania produktów do stylizacji, suszarki do włosów lub układania tej samej fryzury dzień po dniu (jeśli stylizujesz włosy w ten sam sposób, powtarzany nacisk na włosy może spowodować łysienie).

4. Podcinanie włosów: 

- Niektórym wystarczy podcinać włosy 1-1,5cm raz na pół roku!

- Jednak najlepiej co dwa miesiące odwiedzić fryzjera, aby przyciąć końce. Wzrośnie ich dynamika i włosy będą wyglądały na bardziej wypielęgnowane. Włosy powinny być regularnie podcinane, aby uniknąć rozdwajania.

- Inna sprawa jeżeli włosy są zniszczone na końcach - lepiej obciąć je od razu, gdyż włosy i tak nie urosną, będą kruszyły się na końcach.

5. Masaż skóry głowy.

- Poprawia krążenie krwi, co zwiększa intensywność dostarczania substancji do cebulek włosowych, stymuluje mieszki włosowe, a ostatecznie przyczynia się do szybkiego wzrostu włosów. Masaż należy wykonywać przez około dziesięć minut dziennie aby uzyskać dobre wyniki. Można użyć w tym celu specjalnej mieszanki do masażu: wziąć oliwę z oliwek, olej kokosowy i olej rycynowy, i podgrzać całość. Następnie nałożyć mieszaninę na skalp i wmasować ją palcami. Jeśli robisz to codziennie przez 5-10 minut, to po około miesiącu możesz zauważyć znaczące rezultaty.

- Włosy powinny być systematycznie czesane i masowane. Można dzięki temu poprawić przepływ krwi do skóry i usunąć łupież i pozostałości produktów do pielęgnacji włosów. Szczotkować należy codziennie rano i wieczorem.

Przydatne są zajęcia z jogi, na przykład podczas wykonywania asany "Sirshasana" zwiększa się przepływ krwi do mieszków włosowych, co prowadzi do przyspieszenia wzrostu włosów. W skrócie: stanąć na głowie - zwiększa to przepływ krwi do włosów i przyspiesza ich wzrost.

6. Dieta dla włosów:

- Dobre składniki dla naszych włosów to: wapń, magnez, selen, chrom, jod, żelazo, mangan, potas, krzem, dwutlenek krzemu, krzemionka, siarka, cynk, miedź, witamina A, witamina B6, witamina C, witamina E, beta-karoten, biotyna, kwas foliowy, inozytol, lecytyna, flawonoidy, Metylosulfonylometan (MSM).

- Najlepszym sposobem na dostarczenie tych substancji włosom jest krew. Dlatego też należy jeść więcej pokarmów, które zawierają niezbędne składniki dla włosów.

- Doskonałym źródłem składników odżywczych najlepszych dla włosów, są: mleko, sery, jogurt i inne produkty mleczne; kapusta, marchewki, brokuły, ogórek, szpinak, fasola, groch, soczewica, soja, inne rośliny strączkowe i inne warzywa, tofu; różne owoce; owies, kiełki pszenicy, inne zboża, otręby; orzechy nerkowca i inne orzechy; brązowy ryż; migdały; chleb pszenny; jaja; wątróbka cielęca i inne wątroby; kurczak, tuńczyk i inne ryby; drożdże piwne; pokrzywa, oregano, szałwia, rumianek, rozmaryn, inne zioła; olej lniany.

- Wszystkie produkty muszą być koniecznie świeże, wysokiej jakości i pełnowartościowe. Dodatkowo nie zapominaj o różnorodności w swojej diecie.

- Nie zapomnij dołączyć do diety mleka, owoców i warzyw - nawet jeśli wzrost włosów nie będzie bardzo przyspieszony, poprawi się ich zdrowie i gęstość!

- Dobrze jest pić herbatę z rozmarynem - poprawia krążenie krwi i wzmacnia włosy.

Cynk - ważny składnik odżywczy w utrzymaniu zdrowych włosów. Pomaga organizmowi regulować hormony, tworzyć nowe komórki, pomaga w leczeniu oraz w absorpcji witamin. Są to ważne aspekty zdrowego wzrostu włosów. Ponadto cynk pomaga utrzymać równowagę DHT, produktu ubocznego testosteronu. Uważa się, że brak równowagi w DHT jest jednym z czynników, które przyczyniają się do utraty włosów. Ważne jest, aby pamiętać, że cynk może być szkodliwy dla wzrostu włosów, jeśli stosuje się go w nadmiarze.

Biotyna - zapobiega kruchości i łamliwości włosów. Gdy występuje niedobór tej witaminy w organizmie, włosy mogą stać się łamliwe i mieć tendencję do wypadania, powodując łyse plamy. Zwiększenie spożycia tego składnika może pomóc wzmocnić włosy i zachować je w zdrowiu. Znajduje się w żółtkach jaj, w wątrobie, soi, owsie, grochu, soczewicy, innych roślinach strączkowych, orzechach włoskich i innych orzechach, brązowym ryżu, drożdżach piwnych. Ponadto biotyna dodawana jest w określonych kompozycjach do szamponów przeznaczonych do zwiększenia wzrostu włosów.
Jedz jajka. Jajka są bogate w biotynę, której twoje włosy potrzebują. Wystarczająco dużo biotyny może przyspieszyć wzrost włosów.

Siarka - składnik odżywczy znajdujący się w większości pokarmów bogatych w białko. Jest budulcem organizmu ludzkiego i jako taka pomaga wzmocnić każdą część naszego ciała, w tym włosy. Zwiększa krążenie, pomaga zwiększyć wydajność układu odpornościowego i pomaga usunąć toksyny z włosów. Wszystkie te cechy przyczyniają się do zwiększenia wzrostu włosów.

Beta-karoten - dzięki niemu organizm syntetyzuje niezbędną witaminę A, która wspiera prawidłowy wzrost i rozwój kości, osłonkę włókien nerwowych, a także wspomaga zdrowie skóry, włosów i paznokci, pomaga również zwalczać wolne rodniki, które powodują szkody związane ze starzeniem się. Beta karoten występuje zwłaszcza w pomarańczowych marchewkach, ale także w innych, zielonych i żółtych warzywach i owocach.

Magnez - ułatwia regulowanie wielu funkcji biochemicznych w ciele. Jedną z tych cech jest wzrost włosów. Zdrowy poziom magnezu w organizmie jest niezbędny dla procesu wzrostu włosów. Jednak zbyt dużo magnezu może powodować przedawkowanie z negatywnymi skutkami zdrowotnymi. Magnez znajduje się np. w szpinaku.

Żelazo - twoje krwinki potrzebują żelaza żeby dostarczyć tlen do organizmu, zwłaszcza do skóry głowy. Żelazo może pomóc przyspieszyć wzrost włosów. Ponadto należy jeść zdrową żywność bogatą w żelazo: tofu, orzechy nerkowca, otręby, soczewicę.

- Spożywaj wystarczającą ilość krzemionki. Żywnością, która zawiera dużo krzemionki, jest surowy owies i ogórek.

Metylosulfonylometan (MSM) - minerał, który może znacznie przyspieszyć wzrost włosów. MSM jest naturalną formą siarki wymaganej dla normalnej produkcji kolagenu i keratyny - substancji, bez których wzrost włosów jest praktycznie niemożliwy. MSM to cudowny lek na pobudzenie wzrostu i naprawę zniszczonych włosów. Przez jego wartości odżywcze i koncentrację jest dla włosów narzędziem, z którym nic nie może się równać. MSM jest powszechnie stosowany jako dodatek do żywności, bez negatywnych skutków ubocznych. Bez stałego dopływu MSM organizm nie może tworzyć nowych komórek. Zażywanie specjalnych preparatów zawierających MSM pomaga utrzymać zdrowie ciała i włosów.

- Ta gama produktów jest naturalnym sposobem na wzmocnienie włosów od wewnątrz, wspomaganie ich rozwoju, a także przyspieszenie wzrostu o pół do dwóch centymetrów na miesiąc, co jest dobrym wynikiem.

- Dbanie o odpowiednią dietę powinno u nas zagościć na stałe.

- Jak paznokcie, włosy składają się z keratyny, rodzaju białka, więc zwiększenie białka w diecie pomaga wzmocnić włosy. Można zmaksymalizować potencjał wzrostu włosów poprzez dietę, która jest bogata w białko. Jedz 2-3 porcje zdrowych produktów bogatych w białko aby pomóc wzmocnić cebulki włosowe i przyspieszyć wzrost włosów: chleb pszenny, brokuły, fasola, tofu, kurczak, tuńczyk i inne ryby, jogurt, jaja itp.
Niektórzy dietetycy sugerują następującą listę produktów bogatych w białko, które przyczyniają się do wzrostu i wzmocnienia włosów: wątroba cielęca, drożdże piwne, kiełki pszenicy i dwie łyżki granulowanej lecytyny dziennie.
Białko roślinne zawarte w soi również stymuluje wzrost włosów. Soja jest stosowana do wytwarzania niektórych produktów, takich jak tofu.
Niedobór białka powoduje powolny wzrost lub szybkie wypadanie włosów. Należy jeść potrawy bogate w białko każdego dnia.

- Jednak produkty, które zawierają cholesterol, nie są wskazane. Lepiej go ograniczyć, by dłużej zachować zdrowe włosy. Wiele cholesterolu występuje w mięsie, więc żeby osiągnąć zdrowy wzrost włosów najlepiej jest trzymać się diety wegetariańskiej.

Bierz codziennie multiwitaminy. Upewnij się, że twój organizm dostaje wszystkie witaminy i minerały, których potrzebuje. Upewnij się, że multiwitamina, którą bierzesz, zawiera wapń i żelazo. Wapń i żelazo mogą zmniejszyć utratę włosów. Faktem jest, że nawet doskonale zbilansowana dieta nie gwarantuje przyjmowania przez ciało niezbędnych witamin i minerałów, więc suplementy są skutecznym dodatkiem do zdrowego stylu życia. Wspomagać wzrost włosów mogą następujące substancje:
Witaminy z grupy B (w tym kwas foliowy, biotyna i inozytol) - 50 mg na dobę;
Witamina B6 - 100 mg na dobę;
Witaminy C i flawonoidy - 2,1 mg na dobę;
Witamina E - 400-800 IU dziennie;
Beta karoten - 10000 do 15000 IU dziennie;
Magnez;
Siarka;
Cynk;
Krzemionka (kwas krzemowy, który znajduje się w dużych ilościach w skrzypie) - 300 mg dziennie;
Pokrzywa - 250 mg trzy razy na dobę;
Olej lniany - 1 łyżka lub jedna tabletka na dobę.

- Kapsułki z witaminą B6 pomogą wzmocnić skórę, paznokcie i włosy, i przyspieszą wzrost włosów. Zalecana dawka to jedna tabletka 100 mg raz na dobę.

Suplementy żelaza bez recepty - pamiętaj, aby zapoznać się z instrukcją dawkowania przed zażyciem.

- Korzystny wpływ na stan włosów mają różne suplementy i witaminy kompleksowe przeznaczone do zażywania w czasie ciąży.

- Dodatkowo można brać tabletki z wodorostów morskich [przyp. czyli z alg, zapewne chodzi o spirulinę czy chlorellę] i z żelatyny do pobudzenia wzrostu włosów i wzmocnienia ich.
- W aptece można kupić wiele suplementów na porost włosów dlatego najlepiej wybrać się do trychologa i zrobić test, by nie przesadzić z cennymi substancjami. Dowiesz się, jakich konkretnie substancji brakuje twoim włosom.

- Wstępna konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek witamin, minerałów lub leków homeopatycznych jest oczywiście obowiązkowa dla tych, którzy przyjmują jakiekolwiek leki, aby uniknąć ich niekompatybilności.

- Należy pić minimum 2-3 litry wody dziennie. Picie dużych ilości wody może pomóc wyeliminować bakterie chorobotwórcze i toksyny poprzez mocz. Jeżeli pijesz więcej wody, organizm zużywa mniej czasu i energii, aby wyeliminować toksyny. W rezultacie organizm może bardziej skupić się na skórze głowy i zwiększeniu wzrostu włosów.

- Istotnie ogranicz konsumpcję kawy, napojów alkoholowych, jak również zaprzestań palić: te czynniki osłabiają organizm i spowalniają wzrost włosów.

- Unikaj żywności bogatej w cukier i w tłuszcz.

7. Produkty do włosów:

- Należy regularnie używać produktów zrównoważonych dla włosów oraz oleju utrzymującego w nich wilgoć, sprawiającego, że są elastyczne i lśniące.

- W aptekach można znaleźć aktywatory mieszków włosowych/przyspieszacze wzrostu włosów wpływające na lepszy wzrost i grubość włosów.

- Obecnie wiele linii kosmetycznych oferuje dużą ilość produktów pobudzających wzrost włosów do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie i regularnie z nich korzystać.

- Podejście do każdego rodzaju włosów powinno być unikalne. Zazwyczaj firmy udzielają bezpłatnych porad na temat wyboru odpowiednich środków. Dlatego najpierw należy poznać ich opinię. W przeciwnym wypadku, po prostu zmarnujemy pieniądze.

- Najlepsze kosmetyki przyspieszające wzrost włosów:
1. Aktywator wzrostu włosów DNC [przyp. prawdopodobnie chodzi o SPECTRAL DNC marki DS Laboratoires]. W krótkim czasie po rozpoczęciu kuracji włosy zaczynają rosnąć, a fryzura dosłownie traci swoją normalną postać.
2. Spray do wzrostu włosów "Przepisy babci Agafii" [przyp. prawdopodobnie chodzi konkretnie o ten kosmetyk]. Jest to dobry akcelerator wzrostu włosów.
3. Minoxidil (Rogaine) przyspiesza wzrost włosów [chodzi zapewne o ten kosmetyk].

- Kosmetyki dzielą się na:
1. Naturalne: różne wyciągi z ziół, maski na bazie czystych, naturalnych składników.
2. Syntetyczne: różne szampony, balsamy, toniki, maseczki z unikalną formułą wzrostu itp. Zawierają składniki chemiczne i sztucznie otrzymane. W wyjątkowych przypadkach mogą powodować alergie lub po prostu nie przynosić pożądanych efektów. Nie powinnyśmy się tym przejmować, ponieważ istnieje wiele innych sposobów, które na pewno pomogą.

- Dziś powszechne są szampony przyspieszające wzrost włosów. Zazwyczaj ich skład zawiera witaminy i naturalne składniki, które wypełniają skórę głowy i pobudzają mieszki włosowe. Takie szampony produkuje wiele znanych producentów - Schwarzkopf Professional, Vichy, Estel i inni.

- Dobry wpływ na włosy mają olejki do włosów, ponieważ zawierają duże stężenie kwasów i substancji utrzymujących wilgoć.

- Produkty stosowane do pielęgnacji włosów powinny być łagodne.

8. Domowe sposoby:

- Przede wszystkim zioła - pokrzywa, oregano, szałwia, rumianek. Herbata z nich jest często łączona z sokiem z aloesu, z cytryny, z czosnkiem i z żółtkiem jaj - stymuluje mieszki włosowe i doskonale pomaga przywrócić włosom zdrowie.
Po umyciu włosów szamponem, spłukać je obficie wywarem z ziół.
Przygotuj napar wg wskazówek na opakowaniu. Płucz włosy codziennie przez 2 tygodnie. Spowoduje to przyspieszenie wzrostu włosów, wzmocni je i uczyni bardziej posłusznymi.
Bardzo przydatny dla zdrowych włosów jest rozmaryn. Wystarczy wymieszać 1/2 szklanki rozmarynu z filiżanką wody i dodać rozcieńczony szampon w stosunku 1: 1,2. Rozmaryn idealnie oczyszcza zablokowane pory skóry głowy, a zatem przyspiesza wzrost włosów.

- Niektórzy wolą regularnie myć włosy piwem, które ma także pozytywny wpływ na włosy. Można też spłukać włosy ciepłym piwem dopiero po ich umyciu. To nie tylko przyspieszy wzrost włosów, ale także uczyni włosy bardziej zdyscyplinowanymi.

- Daj włosom odpocząć od kwasów i zasad obecnych w szamponie - co najmniej raz w miesiącu umyj włosy żółtkami, zmyj je ciepłą wodą.

- Stosuj witaminę E w postaci ciekłej (10%) i rdest, mieszając je w stosunku 1:1. Masuj cebulki włosów przez 10-15 minut. Umyj włosy szamponem.

- Być może najbardziej popularny środek naturalny - wykorzystanie różnych olejów. Olej roślinny jest doskonałym środkiem pobudzającym wzrost włosów. Jego struktura zawiera witaminy, białka, tłuszcze i wiele innych składników odżywczych, które mogą nasycić włosy i chronią je przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Oleje dobrze wnikają w skórę głowy i wspierają odbudowę i regenerację mieszków włosowych. Włosy stają się mocne i zdrowe, co z kolei pobudza krążenie krwi w owłosionej skóry głowy, a zatem przyspiesza wzrost włosów.
W tym celu powszechnie używa się oliwy z oliwek, oleju rokitnika, rycynowego, lnianego, musztardowego, łopianowego, migdałowego, brzoskwiniowego, czy lnianego. Użycie oleju do przyspieszenia wzrostu włosów jest bardzo proste - trzeba wylać kroplę na rękę, a następnie wcierać w skórę głowy kolistymi ruchami. Następnie należy owinąć głowę folią i ręcznikiem. Po godzinie włosy powinny zostać umyte i wysuszone. Stosuj 2-3 razy w tygodniu. W zależności od pożądanych efektów terapeutycznych maski na bazie olejów roślinnych mogą także zawierać inne składniki - jogurt, miód, żółtko jaja i inne.
Wspaniały przepis na poprawę wzrostu włosów - mieszanka oliwy z oliwek, oleju kokosowego i oleju rycynowego. Tę mieszaninę należy wcierać w skórę głowy. Ta metoda jest zalecana przez wielu ekspertów kosmetycznych w celu poprawy wzrostu włosów.
Jeszcze lepiej, jeśli po umyciu włosy spłuczemy wywarem z rumianku.

- Doskonały sposób: olejki eteryczne, takie jak sosna, ylang ylang, rozmaryn, pieprz, szałwia - być może najsilniejszy przyspieszacz ze wszystkich, daje imponujące rezultaty. Nie należy używać olejku w czystej postaci, trzeba rozpuścić go w bazie (oleju z migdałów, moreli, winogron, kiełków pszenicy), używać nie dłużej niż 1 miesiąc z rzędu, nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

Domowe maski - przed nałożeniem należy umyć i wytrzeć skórę głowę oraz włosy ręcznikiem. Włosy powinny być lekko wilgotne.

Maski przyspieszające wzrost włosów dzielą się na:
1. Działające drażniąco na skórę głowysilny wzrost włosów wynika z silnego przepływu krwi do mieszków włosowych. Wśród najbardziej popularnych składników masek drażniących są papryka i gorczyca.
2. Odżywiające skórę głowy - wzrost wynika z dopływu wystarczającej liczby ważnych składników.
Odżywcza maska przyspieszająca wzrost włosów może zawierać rośliny lecznicze, owoce, owoce jagodowe, soki cytrusowe i owocowe, oleje roślinne, witaminy i inne składniki. W różnych kombinacjach mogą nasycić one skórę głowy, dodać jej niezbędnych substancji, zdrowia i stymulować wzrost włosów.

Maska z soku i z miąższu cebuli.
Doskonale tonizuje skórę głowy więc jest odpowiedzialna za stymulowanie wzrostu nowych i obecnych włosów.

Maska Miodowo-cebulowa.
Cebula powinna być zmielona. Stosunek cebuli do miodu powinien wynieść odpowiednio 1:4. Otrzymaną masą pocierać głowę, zostawić na pół godziny, dokładnie spłukać wodą. W przypadku gdy włosy są suche i łamliwe, konieczne jest, aby dodać do maski oliwę z oliwek w celu jej złagodzenia.

Maska z żółtek i miodu. 
Weź żółtka, dodaj łyżkę miodu. Możesz dodać cebulę dla zwiększenia efektywności. Minusem jest jej zapach. Możesz go usunąć spryskując włosy sokiem z cytryny. Nałóż maskę, Owiń włosy ręcznikiem, poczekaj chwilę i zmyj całość wodą.

Maska z żółtek zmieszanych z olejem migdałowym, olejem jojoba lub też olejem łopianowym.
Przyspiesza wzrost włosów, a jeśli dodasz miód z brandy (lub inny) doskonale odżywisz włosy.

Maska z drożdży.
Składniki:
-pół szklanki ciepłego jogurtu;
-1 szt. drożdży;
-1 łyżka miodu.
Składniki wymieszać, umieścić naczynie z nimi w ciepłym miejscu na około 20 minut, aż pokryją się pianką. Przykryć włosy mieszaniną. Po 40 minutach zmyć maskę szamponem. Używać maski codziennie przez 10 dniW następnym miesiącu - dwa razy w tygodniu, a potem tylko 1 raz na dwa tygodnie.

Maska aloesowo-rycynowa.
Zmiksuj sok z aloesu (3 liście), olej rycynowy, miód (2 łyżki) i koniak (2 łyżki). Dodaj do zmiksowanego żółtka. Wymieszaj wszystko aż do uzyskania jednolitej mieszaniny. Mieszaninę należy stosować na suche włosy, owinąć głowę folią polietylenową lub ręcznikiem. Po 15min. - 2 godz. spłukać z pomocą szamponu.

Maska z gorącej wody i miękkiego, czarnego żytniego chleba.
Wymieszaj aby utworzyć zawiesinę. Dodaj miód i jedno żółtko. Maska powinna być nakładana na wilgotne włosy, a następnie owinięta ręcznikiem. Po 30 minutach spłucz włosy szamponem.

Maska jajeczna.
Należy wymieszać świeże jajko i 3 łyżki oliwy z oliwek, a następnie dodać łyżkę oleju rycynowego. Trzepać mieszaninę do spienienia. Maska jest gotowa. Wcierać ją we włosy i umieścić pod czapką lub ręcznikiem. Zmyć po 20 min. Maskę należy nakładać 1-2 razy w tygodniu.

Maska miodowa.
Wymieszać w jednym naczyniu 1 łyżkę miodu i jedno żółtko. Dodać 1 ząbek czosnku, trochę cebuli, 150 ml jogurtu i witaminę A (można zamiast niej dodać witaminę E). Nałożyć mieszankę na włosy, potrzymać 20 minut i spłukać. Ta maska nadaje włosom piękny połysk.

Maska rumiankowa.
Zmiksuj 1 szklankę oleju roślinnego i 1 opakowanie rumianku. Umieść w ciemnym miejscu na 7 dni. Odcedź i wetrzyj w cebulki włosów. Owiń głowę polietylenem i ręcznikiem. Po 1 godzinie spłucz. Powtarzaj codziennie przez miesiąc.

Maska z brandy.
Przygotować wywar z korzenia łopianu. Wymieszać jedną łyżeczkę brandy z sześcioma łyżkami bulionu z korzenia łopianu. Wcierać w skórę głowy i owinąć głowę na godzinę, a następnie dobrze spłukać włosy ciepłą wodą.

Maska z aloesu z koniakiem.
Do jej przygotowania potrzebny jest sok z aloesu, miód, koniak [przyp. lub inne brandy] i żółtka. Przygotowane elementy dokładnie wymieszać w równych proporcjach. Po umyciu włosów nałożyć maskę na nie na całej długości. Przykryć głowę folią i podgrzać [przyp. np. suszarką do włosów]. Pozostawić maskę na godzinę. Umyć włosy ciepłą wodą bez szamponu.

Maska z musztardy i czerwonej papryki lub Maska z dodatkiem papryki, musztardy, soku z cytryny.
Bardzo pomocne w przyspieszeniu wzrostu włosów są produkty, które powodują podrażnienie mieszków włosowych. W wyniku tego znacznie poprawia się przepływ krwi, a w konsekwencji dopływ różnych składników odżywczych. Produkty te obejmują zarówno te zawierające musztardę jak i czerwoną paprykę. Składniki te są podstawą masek, które mogą przyspieszyć wzrost włosów, ponieważ powodują lekkie pieczenie. Zastosuj tę maskę na czyste, wilgotne włosy, przy użyciu rękawic lub wacika. Po wmasowaniu zastosuj okład i owiń głowę ręcznikiem. Taka maska ​​musi być utrzymywana co najmniej przez 20 minut, a jeśli jesteś w stanie poczekać, to nawet 40 minut. Pamiętaj, że w celu przyspieszenia wzrostu włosów, musisz nakładać maskę raz w tygodniu. Jeśli będziesz nakładać maskę rzadziej, efekt będzie bardzo mały. Ale częstsze stosowanie również nie jest pożądane, ponieważ zamiast przyspieszyć wzrost włosów możesz narobić sobie problemów.

Maseczka z drożdży i nalewki paprykowej.
Do około trzydziestu gramów drożdży dodać dwie łyżki nalewki paprykowej. Nałożyć na skalp na około dwadzieścia minut, później maskę zmyć wodą.

Maska paprykowa.
Przygotowanie jej jest bardzo proste: łyżkę mielonej czerwonej papryki należy zmieszać z czterema łyżkami świeżego miodu. Kompozycję nanosi się na powierzchnię skóry głowy i owija gorącym ręcznikiem. Po około 30 minutach dotkliwego pieczenia przemywa się głowę i pozostawia włosy do wyschnięcia. Kompozycję stosuje się dwa razy w tygodniu. Do papryki niekiedy dodaje się cebulę, musztardę i kilka innych składników.

Maska z musztardą.
Wymieszaj 2 łyżki sproszkowanej musztardy z 2 łyżkami jogurtu. Mieszaj, aż mikstura będzie gładka. Zmocz włosy wodą, natrzyj mieszaniną skórę głowy. Gdy poczujesz mrowienie, spłucz maskę ciepłą wodą.

Maska musztardowa dla wzrostu włosów.
Wymieszać dwie łyżki musztardy, dwie łyżki oliwy z oliwek, dodać do mieszanki trzy łyżki jogurtu i nałożyć mieszankę na włosy na pół godziny. Musztarda podrażnia skórę głowy, ogrzewa ją i wzmaga przepływ krwi do mieszków włosowych.

Musztarda z cukrem.
Od starożytności musztarda jest uważana za doskonały stymulant wzrostu włosów. Pochłania nadmiar tłuszczu, poprawia krążenie krwi, reguluje pracę gruczołów łojowych. Wiele kobiet jest przekonanych, że wykorzystując maskę do włosów z musztardą, znacznie przyspieszą wzrost włosów.
Jednak ten składnik musi być rozsądnie stosowany, aby nie wysuszał skóry głowy, nie powodował łupieżu i kruchości włosów. Jeśli masz skłonność do alergii lub wrażliwą skórę, niezbędne jest byś korzystała z gorczycy [przyp. jest to główny składnik musztardy] z najwyższą ostrożnością. Lepiej jest, aby maska z musztardy zawierała również tłuszcz, na przykład oliwę z oliwek, olej migdałowy, żółtko jaja, jogurt, etc.
Aby przygotować maskę potrzebne są:
-2 łyżki musztardy w proszku;
-2 łyżki oliwy z oliwek, oleju rzepakowego lub innego oleju kosmetycznego;
-2 łyżeczki cukru.
Maska do włosów z cukrem i musztardą powinna zostać nałożona dokładnie na skórę głowy i korzenie włosów, a nie na długość. Po nałożeniu maski nałożyć celofan i owinąć głowę ręcznikiem lub chustą. Trzymać maskę od 15 minut do 1 godziny. Czas ten zależy od siły kompozycji, czyli jak dużo czujesz "gorąca". Jeżeli możesz je tolerować, lepiej jest, aby trzymać maskę przez 1 godzinę.
Na pierwszy raz lepiej zostawić maskę na co najmniej 15 minut, chociaż wydaje się, że na głowie wszystko jest w porządku. Lepiej stopniowo przyzwyczajać skórę głowy. Następnym razem można zostawić maskę już na 30 minut do 1 godziny. Końców włosów lepiej nie smarować, gdyż maska może je wysuszać.
Maskę na włosy z musztardą i cukrem należy nakładać raz w tygodniuJeśli twoje włosy są bardzo tłuste, to możesz nakładać ją 2 razy w tygodniu, co przyczyni się do redukcji sebumCałkowita kuracja musi trwać co najmniej jeden miesiąc. Tylko w tym przypadku naprawdę można poczuć przyspieszenie wzrostu włosów i poprawę ich jakości.
Jeżeli czujesz lekkie pieczenie, to oznacza, że maska zaczęła działać. Jednakże w przypadku bardzo silnego uczucia pieczenia zmyj maskę tak szybko, jak to możliwe.

Maska-cud.
Jeśli chcesz uzyskać maksymalny efekt w krótkim czasie, zwróć uwagę, aby maska składała się z musztardyTo cud, maska przyspiesza wzrost włosów, dobrze nagrzewa powierzchnię skóry głowy, powodując poważny przepływ krwi do mieszków włosowych. W rezultacie włosy stają się grubsze - zagęszcza włosy nadając im codziennie większą siłę i zdrowy połysk.
Zalecany przepis na maskę-cud to:
-dwie łyżki musztardy (gorczycy) w proszku;
-dwie łyżki gorącej wody;
-dwie łyżki oleju roślinnego (dowolnego);
-dwie łyżki cukru;
-jedno świeże żółtko.
Składniki muszą być wymieszane naraz, a następnie uzyskaną kompozycję nakłada się na głowę i owija gorącym ręcznikiem. Maska powinna być trzymana 15-60 minut, a następnie dokładnie spłukana. Maska zalecana jest do stosowania raz na tydzień przez dwa miesiące lub do osiągnięcia pożądanego efektu.

- Domowa wcierka:

Czarna rzodkiew (rzepa) na łysienie.
Czarną rzodkiew należy dokładnie umyć, zetrzeć na tarce o średnich oczkach lub zmielić w blenderze. Od otrzymanej zawiesiny uważnie oddzielić sok ściskając ją przez gazę. Sok należy wetrzeć w skórę głowy na 30 minut i zmyć.
Czarna rzodkiew będzie mieć większy wpływ, jeśli umieścimy sok w strzykawce i zaaplikujemy go w każde miejsce skóry głowy.
Wkrótce po zastosowaniu soku z czarnej rzodkwi możemy poczuć pieczenie na skórze głowy. To nic, nie martwmy się, oznacza to bardzo silną koncentrację soku (i odpowiednie działanie), ale jeśli przetrwanie pieczenie nie jest już możliwe, należy zmyć maskę przed wyznaczonym czasem.
Dla szybkich i widocznych rezultatów procedura ta musi być powtarzana kilka razu. Zwykle po 3-4 razach na łysych obszarach głowy wyrastają nowe włosy.
Szampon z dodatkiem czarnej rzodkwi, bardzo skuteczny przeciwko wypadaniu włosów:
-2 duże główki czarnej rzodkwi;
-1 surowe żółtko;
-1 mała cytryna.
Czarną rzodkiew zetrzeć na tarce o drobnych oczkach i wycisnąć z niej sok. Do swojego regularnego szamponu dodać żółtka, sok z cytryny i pół szklanki soku z czarnej rzodkwi. Pocierać delikatnie skórę głowy masując, przez około 2 minuty. Spłukać zimną wodą z octem.


Zapraszam do dzielenia się uwagami i opiniami na temat mojego dość długiego wpisu, który przy moim obecnym tempie życia zajął mi sporo czasu :) Jeżeli zechcecie wypróbować jakiś sposób i okaże się, że on działa, koniecznie dajcie znać!


Pozdrawiam, Ala :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz